Ctp Izgara

Ctp Izgara

Döküm tipi CTP ızgaralar; açık kalıplama metodu ve ıslak laminasyon tekniği ile cam elyaf, reçine kimyasal katkılar ve pigment ile üretilir. Dökümü yapılan ızgaralar ısıtma ve soğutma prosesleri ertesinde kalıptan çıkartılır.

Hammaddeleri sebebiyle CTP ızgaralar; hafif, anti-korozif, kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek ve dielektrik malzemelerdir. CTP ızgaralar, cam elyafları ile termoset reçine formülasyonundan oluşmaktadır.

Standart ızgaralar izofitalik polyester reçine esaslı olarak üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak, kullanım şartlarına göre farklı kimyasal özelliklerde (vinilester, alev ilerletmez vb.) üretilebilmektedir.

Özellikleri
Hafiflik: CTP ızgaralar metal alternatiflerine göre daha hafiftir, bu sayede montaj süresince makine gereksinimine ihtiyaç duyulmaz, işçilik ve ekipman maliyetleri azalır.

Korozyon: CTP Izgaralar kimyasal dayanım gerektiren ortamlarda anti-korozif özellik gösterir. Yüksek Darbe Dayanımı: CTP ızgaralar içerdikleri cam elyaf sayesinde yüksek darbe dayanımına sahiptirler.

Yalıtkanlık: Döküm tipi CTP ızgaralar elektriği iletmezler. Elektrik izolasyonu gerektiren ortamlarda ve iş güvenliğinin önem arz ettiği yerlerde kullanılırlar.

Kaymazlık: Konkav ve kumlu yüzey çeşitleri ile kaymazlık özelliği kazandırılabilir. Yağlı ve ıslak zemin uygulamaları ile iş güvenliğinin önem arz ettiği yerlerde kullanılır.

Alev İlerletmez: Özel tip reçine ve kimyasal katkılar ile ızgaraların yanma karakteristiği değiştirilebilir.

Düşük Bakım Maliyeti: Basınçlı su ile kolayca temizlenebilir. Renk üretim aşamasında verildiği için tekrar boya masrafı yoktur.

Uzun Ömürlü: Döküm tipi CTP ızgaralar sahip oldukları kimyasal ve fiziksel özellikler sayesinde alternatiflerine göre daha uzun ömürlüdür.

Renklilik: RAL kataloğundan seçilen tüm ana renklerde üretilebilir. Özellikle mimari uygulamalar ve iş güvenliğinin önem arz ettiği yerlerde tercih edilir.

UYGULAMA ALANLARI

  • Endüstriyel tesisler
  • Kimya fabrikaları
  • Arıtma tesisleri
  • Gıda fabrikaları
  • Askeri ve savunma sanayi
  • Enerji santralleri
  • Petrol tesisleri
  • Gemi ve tersaneler
  • Dekoratif ürünler

Anasayfa

Camelyaf takviyeli plastik (CTP), cam elyafı ile taşıyıcı bir matriks reçinenin birleştirilmesi ile elde edilen bu ürünleri hemen size ulaştıralım.